Benzinli fiyatına elektrikli araba

Ana sayfa » Benzinli fiyatına elektrikli araba

Benzinli fiyatına elektrikli araba

Yeni yayınlanana analizlere göre tahmin edilenden daha önce elektrikli araçlar geleneksel fosil yakıtlı araçların maliyetinin altına düşebilir
Araştırma şirketi Deloitte,elektrikli araçların satın alma maliyetinin yüksek olmasının bu araçların yaygınlaşmasının önündeki en büyük engel olarak gösteriyor.Lakin yapılan son analizlerde 2022 yılında elektrikli araç üretim maliyetinin geleneksel araç maliyetini yakalayacağı belirtiliyor.

2018’de ilk kez 2 milyon satış adedini geçen elektrikli araçların 2020’de 4 milyonu geçmesi bekleniyor.2030’da ise 21 milyonu geçeceği tahmin ediliyor.Deloitte Küresel Otomotiv Tüketici Anketi’nde Amerika’da elektrikli araçlarla ilgili en büyük sorunun ilk satın alma maliyetinin olduğu görünüyor.

Diğer yandan İngiltere’de fosil yakıtlı araç satın alma maliyeti 5 yıl içinde elektrikli araçlarla aynı seviyeye gelecek.Mevcut İngiliz hükümetinin yapacağı olası teşviklerle bu noktaya 2021’de bile ulaşılabilir.

Deloitte 2030’a doğru üretimin artmasıyla yıllık 14 milyon aracın üretileceğini ve arz fazlasının olacağını öngörüyor.

Kaynak: www.inverse.com

Yazan |2019-01-24T17:04:47+03:00Ocak 24th, 2019|Blog|0 Yorum

Yorum Yap

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için bu web sitesinde çerezleri kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha Fazla Bilgi Tamam