Volkswagen şarj istasyonu üretimine başlıyor

Ana sayfa » Volkswagen şarj istasyonu üretimine başlıyor

Volkswagen şarj istasyonu üretimine başlıyor

Volkswagen otomobil bataryası,eski yakıt hücreleri şarj istasyonları ile ilgili çalışmalara ağırlık vereceğini açıkladı.
Alman Otomobil devi kendisine 18.2 mşlyar dolara mal olan emisyon skandalının ardından büyük yara alan imajını temizlemek için elektrikli araçlara yaptığı yatırımı sürdürüyor.Volkswagen bu konuda oldukça iddalı duruma gelecek gibi görünüyor zira elektrikli araç üretim hedeflarinin yanında temiz enerji hamlesi kapsamında otomobil bataryası üretimine başlayabilir.Yapılan en son açıklamalara göre şirket otomobil bataryası üretmeye, eski yakıt hücrelerini geri dönüştürmeye ve elektrikli araç şarj istasyonları kurmaya başlayacığını açıkca ifade etti.

Volkswagen, Wolfsburg’da 2019’un ilk yarısında ilk elektrikli şarj istasyonunu kullanıma sunacak.Kurulacak şarj istasyonları saatte 360 kilovat şarj ve 100 kilovat hızlı şarjıyla 15 adede kadar elektrikli aracı 17 dk da şarj edebilecek kapasitede olacak.Ayrıca bu şarj istasyonlarının üretileceği Hanover’de ise eski usül motor üretimine 2026 yılında son verilecek.Bu şekilde eski usül motor üretimi son bulsada şarj istasyonu üretimi ile istihdam devam ettirilmiş olacak.

Volkswagen’in esas niyeti otomobil bataryalarını yeniden kullanarak şarj istasyonlarını çalıştırmak.Tüm bunların yanında Volkswagen amerikada da elektrikli otonom araç üretimi için düğmeye bastı ve bu konuda Ford ile işbirliği için anlaşmaya vardı.

Volkswagen’in bu adımı stratejik olarak çok değerli zira Avrupa’daki otomobil bataryalarının çoğu Asya ülkelerinden gelmekte.Volkswagen eğer bu konuda başarılı bir öncü olursa mutlaka diğer şirketlerde bu çalışmayı aynı yöntemlerle deneyecek ve Avrupa’nın Asya’ya olan bağımlılığı azalacaktır.

Şüphesiz Volkswagen’in emisyon skandalı,küresel ısınmanın canımızı iyice sıkmaya başladığı bu günlerde bizleri üzsede temiz araçlar yolunda atılan bu büyük adım bizleri ve çevrecileri çok mutlu etti.Umarız bu gelişmeler küresel ısınmayı hedeflenen noktada tutmaya yardımcı olur.

Kaynak: Engadget

Yazan |2019-02-27T13:51:11+03:00Şubat 27th, 2019|Blog, Volkswagen|0 Yorum

Yorum Yap

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için bu web sitesinde çerezleri kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha Fazla Bilgi Tamam